Iškeliavo į amžinybę buvusi ilgametė Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Adelė Bakienė

ADELĖ BAKIENĖ

(1950 06 03–2020 01 02)

Iškeliavo į amžinybę buvusi ilgametė Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos direktorė.

Adelė Bakienė 1993 metų birželio 1 d. buvo paskirta Panevėžio 20-osios vidurinės mokyklos direktore ir ėjo šias pareigas iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. 2016 m. vasarą išėjo į užtarnautą poilsį.

Paskirta direktore, ji rūpinosi mokyklos statyba, telkė mokytojų bendruomenę, diegė visiems pedagogams atsakingą požiūrį į pamokos rimtį, puoselėjo meilę vaikams.

Adelei Bakienei dirbant direktore, Panevėžio 20-oji vidurinė mokykla buvo pavadinta „Šaltinio“ vardu, tapo pagrindine, o vėliau – progimnazija. Mokykla išleido 14 abiturientų laidų, 4 pagrindinės mokyklos dešimtokų laidas ir 2 progimnazijos aštuntokų laidas.

Adelė Bakienė (mergautinė pavardė Rutkutė) gimė 1950 m. birželio 3 d. Plungės rajone, Merkelių kaime. 1968 m. įstojo ir 1972 m. baigė Vilniaus Valstybinį pedagoginį institutą, įgijo vidurinės mokyklos chemijos mokytojos kvalifikaciją. Baigusi studijas, vienerius mokslo metus dirbo Molėtų vidurinėje mokykloje, vėliau apsigyveno Panevėžyje. Dirbo Panevėžio 10-oje, 4-oje ir 12-oje vidurinėse mokyklose. 1992 m. įgijo chemijos mokytojo metodininko kvalifikacinę kategoriją, 2006 m. baigė Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakultetą ir įgijo edukologijos magistro kvalifikacinį laipsnį.

1973 metais susituokė su Albinu Baku. Šeima užaugino sūnų.

Liūdime kartu su artimaisiais ir tariame paskutinį sudie...

Progimnazijoje lapkričio 21 d. buvo organizuota „Nacionalinė karjeros diena“.

Progimnazijos mokiniai lapkričio 21 dieną dalyvavo etnokultūriniame festivalyje Alytaus Šaltinių progimnazijoje „In svecius pas dzūkucius“.

Lapkričio 4–8 dienomis Italijoje vyko Erasmus+ projekto „Matematika, muzika ir menai padės išlikti sumaniu“ pirmasis dalyvių susitikimas. Jame dalyvavo progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė ir pavaduotoja ugdymui Rūta Vainauskaitė.

Spalio 30 – lapkričio 1 dienomis direktoriaus pavaduotoja Rūta Vainauskaitė dalyvavo tarptautiniame seminare Serbijos sostinėje Belgrade „Tarptautinis bendradarbiavimas: efektyvios patirtys STEAM veiklose“.

Spalio 30 dieną atidaryta suremontuota technologijų kabineto virtuvė.