MOKINIŲ PRIĖMIMO Į PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS MOKYTIS PAGAL PRIEŠMOKYKLINIO IR BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS TVARKOS APRAŠAS
[Patvirtintas Panevėžio miesto savivaldybės mero 2024-12-04 potvarkiu Nr. M-738]
SVARBIAUSIOS APRAŠO NUOSTATOS
Visą aprašą skaityti čia
https://e-tar.lt/portal/lt/legalAct/7658a760b23f11ef88c08519262548c4
1. Mokinių priėmimo į Panevėžio miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas mokytis pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) įsigalioja nuo 2025 m. sausio 2 d.
PRIĖMIMAS MOKYTIS PAGAL PRADINIO UGDYMO (1-4 klasė) PROGRAMĄ BENDROSIOSE BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE
PRIĖMIMAS Į PIRMAS KLASES
2. Pradėti mokytis pagal pradinio ugdymo programą priimamas vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai.
3. Vaikas gali būti priimamas pradėti mokytis pagal pradinio ugdymo programą vienais metais anksčiau, jei teisėtų vaiko atstovų sprendimu jis buvo pradėtas ugdyti pagal priešmokyklinio ugdymo programą metais anksčiau.
4. Priėmimas į pirmas klases prasideda kovo 1 d. (sutapus su poilsio diena, priėmimas nukeliamas į artimiausią darbo dieną).
5. Priėmimas į pirmas klases vykdomas centralizuotai Švietimo skyriuje (Laisvės a. 23).
Iki kovo 31 d. teikiamas pirmumas tiems, kurie gyvena mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Nuo balandžio 1 d. teritorinis pirmumas nebetaikomas.
Mokiniui keičiant mokyklą prašymą ir dokumentus iki einamųjų metų rugsėjo 30 d. reikia teikti Švietimo skyriui.
Nuo spalio 1 d. į esamų pirmų klasių laisvas vietas priima mokyklos (spalio 1 d. sutapus su poilsio diena, priėmimas nukeliamas į artimiausią darbo dieną).
6. Prašymą (1 priedas) dėl priėmimo į mokyklą galima teikti:
- tiesiogiai atvykus į mokyklą ar Švietimo skyrių, teisėtas vaiko atstovas pateikia galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją,
- elektroniniu būdu, prašymas pasirašomas elektroniniu parašu arba skaitmeninėmis priemonėmis pateikiama parašu patvirtinta prašymo kopija. Elektroniniai prašymai pradedami siųsti nustatytą priėmimo dieną nuo 8.00 val.
7. Pateikiami dokumentai:
7.1. nustatytos formos prašymo popierinis ar elektroninis variantas (1 priedas)
Prašymo forma dėl priėmimo į 1 klasę
Prašyme pateikti duomenys apie gyvenamąją vietą priėmimo metu (jei tai reikalinga) tikrinami Gyventojų registre;
7.2. galiojantis vaiko tapatybę patvirtinantis dokumentas ar jo kopija;
7.3. jei reikia, pirmumo kriterijus patvirtinantys dokumentai (Aprašo 6, 7 punktai), pedagoginės psichologinės tarnybos pažyma dėl specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo.
8. Jeigu neįmanoma patenkinti prašymų dėl priėmimo į pirmą klasę, teisėti vaiko atstovai iki gegužės 31 d. informuojami telefonu ar el. paštu, siūlant pasirinkti kitą mokyklą (prašyme nurodyta eiliškumo tvarka), kurioje yra laisvų vietų.
9. Švietimo skyrius galutinius priimtų į pirmas klases mokinių sąrašus ir gautus dokumentus mokykloms perduoda nuo birželio 1 d. Mokykla, gavusi galutinius mokinių sąrašus ir dokumentus, per 3 darbo dienas informuoja suinteresuotus asmenis individualiai.
PIRMUMO KRITERIJAI
Asmenims, gyvenantiems ir gyvenamąją vietą deklaravusiems mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje (galioja nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d.)
10. Eilė sudaroma vadovaujantis šiais kriterijais (kriterijai išdėstyti pagal prioritetą):
10.1. pirmumo teise priimami įvaikinti vaikai, globotiniai, rūpintiniai (išskyrus atvejus, kai laikinoji globa nustatoma tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymu);
10.2. pirmumo teise priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių;
10.3. pirmumo teise priimami asmenys, gyvenamąją vietą deklaravę savivaldybės suteiktame socialiniame būste;
10.4. pirmumo teise priimami asmenys, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ir (ar) įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi pagal pradinio ir (ar) pagrindinio ugdymo programą toje mokykloje;
10.5. pirmumo teise priimami pedagoginių darbuotojų, dirbančių toje mokykloje, vaikai;
10.6. pirmumo teise priimami darbuotojų, kurie patenka į Savivaldybės tarybos
sprendimu (-ais) patvirtintą (-as) Trūkstamų specialistų pritraukimo į savivaldybės viešąsias ir biudžetines įstaigas programą (-as), vaikai;
10.7. asmenys, ilgiausiai gyvenantys ir gyvenamąją vietą deklaravę mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje;
10.8. kai likusių mokymosi vietų yra mažiau nei asmenų, kurie ilgiausiai gyvena mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje su ta pačia registracijos mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje data, pirmumas suteikiamas asmenims, kurie gyvena arčiausiai mokyklos einant pėsčiomis, vadovaujantis interneto žemėlapių svetaine www.maps.lt;
11. Asmenys dėl mokymosi vietų trūkumo savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje, kurios aptarnavimo teritorijoje gyvena, jų prašymu nusiųsti Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialisto į kitą artimiausią savivaldybės mokyklą, vykdančią tą pačią bendrojo ugdymo programą ir turinčią laisvų mokymosi vietų, į joje esančias laisvas mokymosi vietas priimami pirmumo teise.
Asmenims, gyvenantiems ir gyvenamąją vietą deklaravusiems mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje bei asmenims, negyvenantiems mokyklai priskirtoje teritorijoje (galioja nuo balandžio 1 d.)
12. Eilė sudaroma pirmumą teikiant asmenims, kurie yra gyvenantys ir gyvenamąją vietą deklaravo savivaldybės teritorijoje, ir sumuojant 12.1–12.9 papunkčiuose išvardytus lygiaverčius kriterijus:
12.1. vaikai, kuriuos augina vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų) (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba teismo sprendimu apribotos tėvystės teisės);
12.2. vaikai su negalia ir vaikai, kurių vienas arba abu tėvai (globėjai, rūpintojai) yra asmenys su negalia;
12.3. dvynukai, trynukai ir kiti daugiavaisio gimimo asmenys (priimami kartu);
12.4. asmenys iš daugiavaikių šeimų;
12.5. asmenys, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ir (ar) įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi toje mokykloje;
12.6. asmenys, kurie mokėsi, buvo ugdomi mokykloje (buvo sudaryta mokymosi sutartis) ir pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal aukštesnio lygmens programą toje pačioje mokykloje;
12.7. užsienio valstybių diplomatinio korpuso darbuotojų, dirbančių Lietuvos Respublikoje esančiose diplomatinėse atstovybėse, Lietuvos Respublikos diplomatinio korpuso darbuotojų, sugrįžusių iš darbo užsienyje gyventi į mokyklai priskirtą aptarnavimo teritoriją, ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos karių, perkeltų gyventi į mokyklai priskirtą aptarnavimo teritoriją, vaikai;
12.8. reemigrantų vaikai, kurių tėvai buvo deklaravę išvykimą iš Lietuvos, tačiau apsisprendė grįžti gyventi į Lietuvą ir prie savo prašymo pateikė visus reikiamus dokumentus, patvirtinančius, kad jie su savo vaikais buvo išvykę gyventi į užsienį (išsideklaravimo iš Lietuvos pažyma, vaiko mokymosi užsienyje pasiekimų pažyma) ir nuo grįžimo į Lietuvą nesimokė pagal jokią ugdymo programą Lietuvos Respublikos teritorijoje;
12.9. pedagoginių darbuotojų, dirbančių toje mokykloje, vaikai;
12.10. kai likusių laisvų vietų yra mažiau nei asmenų, kurie turi vienodą kriterijų skaičių, pirmumas suteikiamas asmenims, kurie gyvena arčiausiai mokyklos einant pėsčiomis, vadovaujantis interneto žemėlapių svetaine www.maps.lt.
PRIĖMIMAS Į 2-4 KLASES
13. Dėl priėmimo tęsti mokymąsi pagal pradinio ugdymo programą (t. y. mokytis antroje, trečioje ar ketvirtoje klasėje) kitoje mokykloje, mokyklos direktoriui reikia pateikti:
- prašymą
Tėvų prašymo forma dėl priėmimo į mokyklą
- vaiko ir teikiančio prašymą asmens galiojančius tapatybę patvirtinančius dokumentus ar jų kopijas,
- mokymosi pasiekimų pažymėjimą, jei pageidaujama mokytis nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d.,
- ar pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje, jei pageidaujama mokytis prasidėjus mokslo metams.
PRIĖMIMAS MOKYTIS PAGAL PAGRINDINIO UGDYMO (5–8 klasės) PROGRAMĄ BENDROSIOSE BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE
5 klasė
14. Pradėti mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį priimami asmenys, pateikę skaitmeninę pradinio išsilavinimo pažymėjimo kopiją.
15. Jei mokiniai, baigę pradinio ugdymo programą mokysis tos pačios mokyklos penktoje klasėje, teisėtas vaiko atstovas mokyklos direktoriui teikia prašymą.
16. Mokiniai, baigę pradinio ugdymo programą ir norintys mokytis kitos mokyklos penktoje klasėje, priimami centralizuotai – Švietimo skyriuje (Laisvės a. 23).
17. Priėmimas į kitų mokyklų penktas klases (vadovaujantis Aprašo 6, 7 punktais) prasideda kovo 1 d. (sutapus su poilsio diena, priėmimas nukeliamas į artimiausią darbo dieną).
Iki kovo 31 d. teikiamas pirmumas tiems, kurie gyvena mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.
Nuo balandžio 1 d. teritorinis pirmumas nebetaikomas.
Mokiniui keičiant mokyklą prašymą ir dokumentus iki einamųjų metų rugsėjo 30 d. reikia teikti Švietimo skyriui.
Nuo spalio 1 d. į esamų penktų klasių laisvas vietas priima mokyklos (spalio 1 d. sutapus su poilsio diena, priėmimas nukeliamas į artimiausią darbo dieną).
18. Prašymą (2 priedas) dėl priėmimo į kitos mokyklos penktą klasę galima teikti:
- tiesiogiai atvykus į Švietimo skyrių, teisėtas vaiko atstovas pateikia galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą,
- elektroniniu būdu, prašymas pasirašomas elektroniniu parašu arba skaitmeninėmis priemonėmis pateikiama parašu patvirtinta prašymo kopija. Elektroniniai prašymai pradedami siųsti nustatytą priėmimo dieną nuo 8.00 val.
19. Dėl priėmimo į kitų mokyklų penktas klases pateikiami dokumentai:
19.1. prašymo popierinis ar elektroninis variantas (2 priedas)
Prašymo forma dėl priėmimo į 5 klasę
Prašyme pateikti duomenys apie gyvenamąją vietą priėmimo metu (jei reikia) tikrinami Gyventojų registre;
19.2. galiojantis vaiko tapatybę patvirtinantis dokumentas ar jo kopija;
19.3. pradinio išsilavinimo skaitmeninio pažymėjimo kopija;
19.4. pažyma apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje, jei pageidauja mokytis prasidėjus mokslo metams;
19.5. jei reikia, pirmumo kriterijus patvirtinantys dokumentai (Aprašo 6, 7 punktai), pedagoginės psichologinės tarnybos pažyma dėl specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo.
20. Centralizuotai priimami mokiniai pradinio išsilavinimo skaitmeninį pažymėjimą Švietimo skyriui pateikia per 3 darbo dienas nuo ugdymo proceso pabaigos.
21. Jeigu neįmanoma patenkinti prašymų dėl priėmimo į penktą klasę, teisėti vaiko atstovai iki gegužės 31 d. apie tai informuojami telefonu ar el. paštu, siūlant pasirinkti kitą mokyklą (prašyme nurodyta eiliškumo tvarka), kurioje yra laisvų vietų.
22. Švietimo skyrius galutinius priimtų į kitų mokyklų penktas klases mokinių sąrašus ir gautus dokumentus mokykloms perduoda gavus mokinių, pateikusių prašymus mokytis penktoje klasėje, pradinio išsilavinimo pažymėjimus. Mokykla, gavusi galutinius mokinių sąrašus ir dokumentus, per tris darbo dienas informuoja suinteresuotus asmenis individuliai.
6-8 klasė
13. Dėl priėmimo tęsti mokymąsi pagal pagrindinio ugdymo programą (t. y. mokytis 6-8 klasėje) kitoje mokykloje, mokyklos direktoriui reikia pateikti:
- prašymą
Tėvų prašymo forma dėl priėmimo į mokyklą
- vaiko ir teikiančio prašymą asmens galiojančius tapatybę patvirtinančius dokumentus ar jų kopijas,
- mokymosi pasiekimų pažymėjimą, jei pageidaujama mokytis nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d.,
- ar pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje, jei pageidaujama mokytis prasidėjus mokslo metams.
Kita svarbi informacija
23. Mokyklos turi nustatyti naujai formuojamose 1–4 klasėse vienu mokiniu mažesnį mokinių skaičių klasėje, 5–8 klasėse dviem mokiniais mažesnį mokinių skaičių už didžiausią mokinių skaičių, nei nustatytas Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. 768 „Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ 2 priede.
24. Didžiausias nustatytas mokinių skaičius klasėje mažinamas, jei bendrojo ugdymo klasėje mokosi mokinys (mokiniai) dėl įgytų ar įgimtų sutrikimų turintis (-ys) didelių arba labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių. Toks mokinys prilyginamas dviem tos klasės mokiniams.
25. Jei mokykloje yra daugiau kaip penktadalis mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami tik iš mokyklai priskirtos aptarnavimo teritorijos.
26. Rekomenduojama bendrojo ugdymo klasėje ugdyti ne daugiau kaip 3 mokinius, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turinčius didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių.
PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLOMS PRISKIRTŲ APTARNAVIMO TERITORIJŲ SĄRAŠAS
https://e-tar.lt/portal/lt/legalAct/d3c4a0b0b3c611ef88c08519262548c4
Atnaujinta: 2025-02-13