Didžiausia dovana

Yra metuose diena, suvienijanti visą „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenę. Prieškalėdiniame šurmuly mokykloje jau aštuntą kartą rodoma metų spektaklio premjera.

Paskutinį advento ketvirtadienio vakarą 5–8 klasių mokiniai pristatė gražią gyvenimo, meilės pamoką H. K. Anderseno pasakos „Sniego karalienė“ motyvais. Tviskanti išoriniu blizgesiu, prabanga, dvelkianti šalčiu Sniego karalienė (Saulė Astravaitė, 8a kl.) sustingdė Kajaus (Gytis Katilevičius, 8b kl.) širdį, ji pavirto bejausmiu ledu. Berniukas abejingai sudraskė draugystės simbolį – rožes, atstūmė smagiai žaidusius vaikus, nusigręžė nuo savo draugės Gerdos (Gabrielė Indriūnaitė, 6c kl.). Pasaulį sukaustė šaltukas (6b klasės artistai), bet jis neįveikė Gerdos širdies. Mergaitė atkakliai ieškojo Kajaus. Jai padėjo sidabro žuvis tinklais traukiantys 5b klasės žvejai. Klaidžiais kalnų takeliais, pasišviesdami įspūdingais žibintais, į kelią išvedė kalniečiai (8b klasės mokiniai). Savo jurtoje sušildė šiauriečiai (6a klasės vaikai). Neatstūmė net didikai (7a klasės artistai): puošnios, grožiu tviskančios panelės, skrybėlėti, lazdomis besiramsčiuojantys ponaičiai. Ypač rūpestingai Gerdą globojo poną vaidinantis Domantas Ramūnas. Nors plėšikai neseniai įnirtingai plėšėsi ir mušėsi dėl aukso, sidabro ir kailinių, bet atšilo atamano dukters (vaidino Milda Petrauskaitė), iš išorės šaltos ir abejingos merginos, širdis ir gražiausią kailinę skraistę ji atidavė Gerdai. Visų padedama, mergaitė surado kelią pas Sniego karalienę, kurios rūmuose beveik viską užmiršęs Kajus žaidžia su ledine gėle ir nesupranta, kodėl ji, tokia graži, nekvepia, berniukas nesuvokia, kad pasaulio pilnatvės žmogui negalima perprasti be jausmų, vien tik proto pastangomis. Į tą šaltą bejausmį pasaulį meilės, ištikimybės, šilumos įnešė atvykusi Gerda, ji atitirpdė Kajaus širdį. Įspūdinga šiaurės pašvaistė (6c klasės mokiniai) nušvietė beribį džiaugsmą. Ir radosi kalėdinis stebuklas.

„Kalėdinis stebuklas“ –, tokiais žodžiais mokyklos direktorė Z. Stripeikienė pavadino vaikų dovaną mokyklai, tėveliams, mokytojams, sau patiems – visai gausiai salėje susirinkusiai „Šaltiniečių“ bendruomenei. Tai pati didžiausia dovana, nes ją pagal mokytojos Jolantos Švėgždienės scenarijų, padedami choreografijos mokytojos Astos Saikauskienės, kūrė 197 artistai, jiems talkino 9 režisierės asistentai – klasių auklėtojai. Kostiumais rūpinosi, juos siuvo, mažuosius artistus rengė mokinukų mamos ir tėveliai, palaikė ir jaudinosi keliskart daugiau senelių, o šventinius tortus ant kalėdinių rogių atvežė mokyklos administracija. Apie šitą stebuklą taip ir norisi baigti pasakos žodžiais: „Ir aš ten buvau, su Gerda Kajaus vaduoti keliavau, žmogiškumo, meilės, šilumos įgijau, Nauju Žmogumi tapau“.

Liucija Lašinienė Įrašo autorius:
Liucija Lašinienė
Lietuvių kalbos mokytoja

1–4 klasių mokiniai vaidino ir šoko muzikinėje pasakoje „Mikė Pūkuotukas laukia Kalėdų“.

2a ir 4a klasės mokiniai kepė meduolius Skėmiuose.

Mokinių savivaldos iniciatyva organizuota kalėdinių eglučių paroda.

Progimnazijoje vyko anglų kalbos konkursas miesto mokyklų 5–6 klasių mokiniams „Smart Kids“.

Gruodžio 8 d. mūsų mokykloje vyko Panevėžio miesto 7–8 klasių mokinių kalėdinių dekoracijų gaminimo konkursas.