Renginiai

Brailio rašto diena

Kasmet sausio 4-ąją minima pasaulinė Brailio rašto diena. Ši data saugo pasaulio neregių bendruomenei svarbaus žmogaus atminimą, todėl neatsitiktinai minima per šio rašto išradėjo Luji Brailio gimimo dieną. 2024 m. sausio 15 dieną mūsų mokykloje viešėjo tiflopedagogė Audra, kuri trečiokams papasakojo Brailio rašto, baltosios lazdelės atsiradimo istorijas, supažindino su akių ligomis. Vaikai, užsidėję akinius, praktiškai pajuto, kaip supantį pasaulį mato ir  jaučia silpnaregis žmogus ar neregys. Trečiokai įvairiomis priemonėmis mokėsi rašyti ir skaityti žodžius Brailio raštu, apčiuopdami bandė atpažinti pavaizduotus paveikslėlius. Tai atlikti buvo nelengva. Taip pat kalbėjosi apie akių tausojimo svarbą, atliko akių mankštos pratimus. Vaikai aiškinosi, kaip reikėtų bendrauti su silpnai matančiu klasės draugu, kaip jam padėti. Visi dėkojo daug įdomių užduočių ir pasakojimų paruošusiai tiflopedagogei Audrai. Bet labiausiai džiaugėsi, kad jų regėjimas puikus ir pasaulį gali matyti visomis ryškiomis jo spalvomis.

___________________________

Džiuginta Kropienė Įrašo autorius:
Džiuginta Kropienė
Specialioji pedagogė
Ankstesni įrašai


Paminėjome Laisvės gynėjų dieną.

Gruodžio 19, 20, 21 dienomis „Šaltinio“ progimnazijos salėje žiūrovai išvydo bendrą 1–8 klasių mokinių kalėdinį spektaklį – muzikinę pasaką „Sniego karalienė“. 

Gruodžio 19 dieną „Šaltinio“ progimnazijoje vyko mokyklos 30 metų veiklos paminėjimo šventė.

Gruodžio 8 d. lietuvių kalbos ir matematikos mokytojai dalyvavo TŪM kultūrinio ugdymo stažuotėje.

Visą savaitę mokykloje vyko įvairios veiklos, skirtos Tolerancijos dienai paminėti.