Kūrybinės dirbtuvėlės

Kovo 17 dieną Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje vyko kultūrinės, meninės, kūrybinės, praktinės mokinių veiklos diena „Kūrybinės dirbtuvėlės. Pavasario mugė“. Vietoje pamokų mokiniai rinkosi įvairias veiklas pagal savo pomėgius.

1a klasės mokinius iš vienkartinių lėkštelių pasigaminti velykinius zuikučius mokė tikybos mokytoja G. Pečiulienė. Kitų klasių pirmokai lankėsi D. Svilienės studijoje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kai molis atgyja“. Vaikai iš molio nulipdė kiškučius ir dabar nekantraudami laukia, kol lipdiniai išdegs krosnyje. Džiaugėsi įdomia veikla ir antrokai. Dalis jų Kraštotyros muziejuje mokėsi gaminti  rankų darbo popierių, o kiti mokykloje virė patys sau muilą. Tada dar skystą supilstė į žvaigždutės formas, įbėrė mokytojos surinktų kvepiančių žolelių, gėlių žiedų, po to sustingusius gabaliukus gražiai įvyniojo ir prekiavo mugėje arba parnešė dovanų artimiesiems. Trečiokai Dailės mokykloje, padedami ten dirbančių mokytojų I. Nosovos ir A. Mačiulienės, piešė sausu teptuku akis, darėsi įvairių antspaudų. 3a ir 4a klasių mokinukai piešė ant stiklo, įvairiais raštais margino puodukus, lėkštutes. 4b ir 5b klasės vaikai apsilankė Dailės galerijoje ir dalyvavo programoje „Molio ir stiklo duetas“. Dalis penktokų ir šeštokų iš mokyklos darbuotojos R. Švelnienės mokėsi tapyti vašku. O 6a klasės mokiniams, kaip tapyti ant vandens, parodė J. Miltinio gimnazijos mokytoja R. Adukevičienė. Pasak tos klasės moksleivės Urtės Dambrauskaitės, marmuravimas – meditacinis užsiėmimas, savotiška magija. Tereikia į vandenį įpilti įvairiausių specialių dažų, išmaišyti juos pagaliuku. Po to ant to mišinio uždėti storą baltą popieriaus lapą, kurį greitai nuėmus jau galima grožėtis labai ryškiu, spalvingu paveikslu. Tiesa, viską reikia daryti labai greitai, nes dažai vandenyje išgaruoja. 6b klasės mokiniai lankėsi Atviroje jaunimo erdvėje, kur, padedami mielos darbuotojos Malvinos, pasidarė sau po knygą. Septintokai bei dalis aštuntokų svečiavosi Panevėžio M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje. Mokiniai susipažino su reklamos gamybos, maisto ruošimo, floristo, pardavėjo specialybėmis. Besidomintys pardavėjo darbu mokėsi atpažinti prekes, dirbti kasos aparatu. Mokiniai, pasirinkę floristikos užsiėmimą, iš šieno rišo paukštelius. Būsimus padavėjus mokyklos darbuotoja mokė papuošimui išlankstyti įvairių formų servetėlių, serviruoti stalą. Čia dirbantiems profesijos mokytojams talkino ir minėtos mokyklos mokiniai. Progimnazijos aštuntokai ruošėsi mokykloje „Amatininkų turgaus “ atidarymo iškilmėms, jose dalyvavo.

Liucija Lašinienė Įrašo autorius:
Liucija Lašinienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Kovo 14 dieną mokykloje paminėjome tarptautinę skaičiaus π (PI) dieną.

Švęsdami Kovo 11-ąją, 6a klasės mokiniai antrus metus iš eilės dalyvavo Laisvės aikštėje organizuotame estafetiniame bėgime.

Vaikų jogos mokytojos Jarūnė ir Rūta vedė vaikų žaidiminės jogos pamokėlę 2b klasės mokiniams.

Mokyklos sporto salėje vyko Panevėžio apskrities 6 klasių ir jaunesnių mergaičių salės futbolo „LadyGolas“ varžybos.

Nuo 2017 m. vasario 20 d. iki kovo 3 d. progimnazijos 5–8 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvių kalbos dekados renginiuose.