100-mečio pavasario mugė ir kūrybinės dirbtuvėlės
Kaip ir kasmet, kada vis labiau įdienoja saulė, pražysta pirmosios snieguolės, kada pakvimpa Velykomis, kartu su pavasariu į Panevėžio „Šaltinio“ progimnaziją ateina smagi kultūrinės, meninės, praktinės veiklos diena „Kūrybinės dirbtuvėlės. Pavasario mugė“. Šių metų renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Nuo ankstyvo ryto mokiniai ėjo ne į pamokas, o įvairias klasių pasirinktas veiklas. Toliausiai, vadovaujami mokytojų D. Ragažinskienės, S. Bekerienės, susiruošė antrokai, jie važiavo į Upytės etnografinį muziejų. Ten mokinukai edukacinėje programoje „Lino kelias“ mynė, bruko, šukavo linus, vėliau pynė trispalvę draugystės juostą-apyrankę. Tai ne vienintelė medžiaga, kurią savo darbeliams naudojo vaikai. 1b, 3c klasių mokiniai darė iš vilnonio veltinio bei vilnos įvairius gražius daikčiukus, netgi kiaušinius. Išradingi pasirodė 4b klasės mokiniai. Jie dalyvavo edukacinėje programoje „Keraminis Velykų zuikis“. Vaikai susipažino su šamoto formavimo subtilybėmis ir patys sukūrė originalų stilizuotą suvenyrą – Velykų zuikį. Kiškučius iš molio D. Svilienės keramikos studijoje lipdė vaikai iš 3a klasės. Kiaušinių marginimą vašku Kraštotyros muziejuje pasirinko mokytojos M. Greičiuvienės antrokėliai, S. Varanauskienės ketvirtokai, o 6a mokiniai kiaušinius margino dar ir su šilkiniais siūlais bei nagų laku. Ž. Ketvirtienės pirmaklasiai, padedami Panevėžio moksleivių namų darbuotojos, iš lygintų šiaudų gamino šventinį atviruką-paveikslėlį „Tulpė“. 5a klasės mokiniai ne tik pasidarė namų papuošimui skirtas dėžutes, bet ir jas dekoravo juostelėmis, gėlėmis, velykiniais viščiukais. R. Liesytės ir S. Masienės auklėtiniai svečiavosi J. Miltinio dramos teatre, dalyvavo kūrybinėje laboratorijoje/edukaciniame užsiėmime „Kaip gimsta teatras?“. Čia mokiniai kaip tikri aktoriai ant scenos mokėsi vaidybos, improvizacijos. Nenusivylė M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos darbuotojų svetingumu 5b klasės mokiniai. Septintokai, D. Dambrauskienės auklėtiniai, Kraštotyros muziejuje edukacinės pamokos „Vienu balsu“ metu ne tik prisiminė Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, bet ir ant meduolių piešė vytį, žaidė istorine tema mokomuosius žaidimus. Vyriausieji aštuntokai nusprendė pasimokyti naujų dalykų Moksleivių namuose. Pasidalinę į keturias grupes mokiniai lipdė puodynėles iš molio, darė papuošalus ir puošė juos karoliukais, iš siūlų pynė mandalas. Po to pasigamino lėktuvėlius ir išbandė jų aerodinamines savybes surengdami toliausiai nuskridusio lėktuvėlio varžybas.
Kupini geros nuotaikos, įgiję naujų gebėjimų mokyklos bendruomenės nariai susirinko į „Pavasario mugės“ atidarymą, kurio režisierė-statytoja mokytoja J. Švėgždienė. Buvo parodytas improvizuotas A. Smetonos laikų Lietuvos jaunosios kartos gyvenimo vaizdelis: miesto gatvėje susitikę jauni žmonės patraukė į „salioną“, čia šoko skambant D. Dolskio dainoms, patetiškai deklamavo S. Nėries, K. Binkio, J. Tysliavos eiles apie pavasarį. Po to K. Binkio „Atžalyno“ jaunimas kartu su žiūrovais patraukė į mugę, kurioje pirmąkart veikė ir „Mamyčių turgelis“.
O mugėje buvo visko: daug stalų su dar daugiau pardavėjų ir pirkėjų, gausybė prekių, ypač skanumynų, užteko linksmybių, pramogų, pilnos buvo užeigos, visą popietę netrūko smagaus šurmulio. Jis aprimo, kai žmonės susirinko į etnokultūros klasės atidarymą. Mokyklos direktorė Z. Stripeikienė muziejinėmis žirklėmis perkirpo pintą atidarymo juostelę, pasveikino visus išsipildžius dar vienai svajonei. Mokyklos istorijos muziejaus vadovė A. Banienė, įteikdama po margutį, dėkojo kolegoms, kūrusiems klasę, skambėjo kanklių muzika.
Šių metų „Kūrybinės dirbtuvėlės. Pavasario mugė“ su kaupu pateisino kultūrinės, meninės, praktinės veiklos dienos pavadinimą. Ne veltui Všį „Panevėžio verslo konsultacinis centras“ įsteigė kelis apdovanojimus sėkmingiausiems renginio dalyviams.
___________________________
padėkoti autoriui